שכונת רקפות – כל מה שרציתם לדעת

הכירו את השכונה:

שכונת רקפות תשלים את שכונת “כלניות” עד לכניסה הצפונית לעיר (מאחורי אצטדיון טרנר – בסיס התחמושת לשעבר). השכונה המתוכננת לקום בצפון העיר תשווק במסגרת הסכם הגג של באר שבע.

שכונת רקפות הייחודית תוכננה בזיקה למקום, לטופוגרפיה ולסביבה הטבעית בדגש לשמירת ערכי טבע, קיימים נחלים וגבעות. השכונה תיתן מענה למשפרי ומשדרגי דיור מקרב תושבי העיר באר שבע ולכאלה שירצו לעבור להתגורר בה. השכונה תוכננה לייצר סביבת מגורים איכותית, הנוצרת משילוב של איכויות עירוניות כלליות עם מאפייני המקום הייחודיים.

התוכנית מציעה מגוון אפשרויות מגורים בהם: בנייה רוויה ומתחמי מגורים צמודי קרקע. מספר יח”ד: כ-4,150 יח”ד מתוכן כ-1360 צמודי קרקע בנה-ביתך, כ-1230 צמודי קרקע – קבלן וכ-1550 בנייה רוויה.

לאחרונה פורסמו מכרזים לשיווק קרקע בשכונת רקפות. לידיעתכם, על הרוכשים הפוטנציאליים לוודא בעצמם את המידע בנוגע למאפייני המגרשים.

שימת לבכם כי לחלק מהמגרשים תנאים פיזיים וטופוגרפיים ייחודיים שיחייבו תכנון ובינוי מותאם.

רוצים לבדוק תא שטח מסוים? אלו השלבים:

  1. כניסה למערכת ה-GIS
  2. הוספת שכבת “ייעודי קרקע”
  3. בחירת מגרש מסוים ולחיצה עליו
  4. כאשר נלחץ על המגרש – תיפתח חלונית – נלחץ על “מידע נוסף”
  5. ייפתח מסמך PDF עם דף מידע שכולל את כל המידע על תא השטח המדובר, זכויות בנייה, גדלים ועוד.

מעוניינים להתחיל הליך של היתר בנייה?

(תאריך עדכון – 21/9/23)

שימו לב: תיק מידע הינו תהליך מקדים להגשת בקשה להיתר, ניתן להתקדם להגשת בקשה לתיק מידע עם תשריט המגרש אותו קיבלתם מהחברה המפתחת. כתנאי לפתיחת תיק ברישוי תידרשו להגיש מפת מדידה להיתר כהגדרתה בחוק ובתקנות, מאושרת על ידי מחלקת מדידות. כניסת מודדים לשטח תתבצע בתיאום מול החברה המפתחת.

למידע מלא על הליך הגשת בקשה להיתר לחצו כאן

נושא מכרזים למגרשים באחריות רמ”י קישור לאתר

פיתוח השכונה באחריות החברה הכלכלית לפיתוח באר שבעליצירת קשר עם החברה הכלכלית: 08-6464963

שירות מח’ הנדסה הסכמי גג ומענה טלפוני לרוכשי מגרשים להגשת חוזים:

קבלת קהל – ימי א’ בין השעות 12:00 – 09:00, ימי ד’ בין השכות 15:00 – 12:00 בכתובת רחוב העצמאות 40 (בניין בנק הפועלים) קומה 1 באר-שבע.  

מענה טלפוני במספר 086464973/5 בימים ב’ וד’ בין השעות 12:00 – 09:00

לנושא קבלת אישור תושב לצורך השתתפות במכרז של רמ”י – ניתן להגיש בקשה מקוונת באמצעות האתר העירוני בקישור. ההליך באחריות אגף פיקוח עירוני, לפרטי ההתקשרות מולם לחצו כאן.

מפות גבהים לפי תוכנית בינוי 1ב’

לידיעתכם:
מפת הגבהים לפי תוכנית בינוי 1ב’ טרם אושרה בוועדה לתכנון ובנייה וכי הקבצים המפורסמים הינם רק לצורך קבלת גובה 0.0 של המגרשים ופורסמו ע”פ בקשת הזוכים ועל מנת לסייע לבוחרי המגרשים כמבוקש על ידם, כאמור. יובהר בזאת, כי ההסתמכות על מפה זו הינה באחריות זוכי המגרש בלבד וכי על העירייה ו/או הוועדה לא תחול כל אחריות כזו או אחרת במישרין ו/או בעקיפין במידה וקיים אי דיוק במפה ו/או במידע האמור.

קובץ 1

קובץ 2

קובץ 3

קובץ 4

קובץ 5

נתקלתם בבעיה בעמוד זה?

נא לפנות למנהלת תחום השירות במינהל הנדסה, הגב’ לוסיאנה גרפי [email protected]